Cambridge Audio. Dla ludzi, którzy słuchają.

Miłośnicy muzyki na całym świecie nie dostają tego, na co zasługują. Wy nie dostajecie tego, na co zasługujecie.

Powszechna niska jakość systemów dźwiękowych zanieczyszcza nasz świat hałasem. Jeśli pogodzimy się ze słabą jakością dźwięku, nigdy nie doświadczymy w pełni cennych chwil muzyki i idei naszych ulubionych artystów. To zbrodnia.

Muzyka kształtuje naszą tożsamość, inspiruje nas, porusza i odmienia. Określamy siebie przez swój gust muzyczny. Dlaczego więc godzimy się na lekceważenie i dewaluację muzyki? Dlaczego nie słuchamy muzyki w jej najlepszej wersji?

Cambridge Audio pragnie chronić świat przed katastrofalnym dźwiękiem. Pragniemy, aby muzyka była słyszalna w najlepszej wersji – tak jak została stworzona przez artystów. Bez żadnych dodatków, ale i bez żadnych strat. Na to zasługują wielbiciele muzyki tacy jak my. Dlatego właśnie stale eksperymentujemy, rozwiązujemy problemy i tworzymy nowy sprzęt. Robimy to już od 50 lat. Dlatego staramy się o jak najlepszą jakość odtwarzania dźwięku i jego czystość.

Bez względu na sposób odtwarzania i budżet – nasz cel jest prosty: zapewnienie najlepszego możliwego brzmienia w jak najbardziej przystępnej cenie.

ENGINEERING

50 lat doświadczenia inżynierów dźwięku

Od pięciu dekad przyświeca nam jeden cel: tworzenie produktów wnoszących Wielki Brytyjski Dźwięk do Waszych domów.

  • Zapewniamy Wielki Brytyjski Dźwięk
  • Prace projektowe i techniczne w Londynie
  • Stale wdrażamy innowacje

VALUE

Najlepszy moment, Najlepsza cena

However you listen, whatever your budget, we will give you the best possible sound, at the fairest possible price.

  • Nasze produkty są nagradzane
  • Jesteśmy najpopularniejszą marką wzmacniaczy w Wielkiej Brytanii
  • Oferujemy szeroką gamę produktów audio

CULTURE

Misja prawdziwych miłośników muzyki

Wszystko, co robimy, wynika z miłości do muzyki. Kiedy produkty audio tworzą ludzie kochający muzykę, rezultaty są wspaniałe

  • Hi-Fi tworzone przez muzyków
  • Zbudowaliśmy własną salę koncertową
  • Wspieramy muzyczne organizacje charytatywne
-Historia

Zacznijmy od początku

/

W 1968 roku w Cambridge w Anglii grupa utalentowanych absolwentów technicznych wydziałów uniwersytetu powołała do życia przedsiębiorstwo zajmujące się opracowywaniem i rozwijaniem nowych technologii oraz budowaniem prototypowych urządzeń. Tak powstała firma Cambridge Audio.

Two men building audio equipment
1968
2022
1968
Wzmacniacz stereofoniczny P40
Plus_circle
1970
Tuner T50 + wzmacniacz stereofoniczny P50
Plus_circle
1971
Kolumny z linią transmisyjną R50
Plus_circle
1984
Przedwzmacniacz C75 + wzmacniacz A75
Plus_circle
1985
Odtwarzacz CD CD1
Plus_circle
1990
Magnetofon kasetowy CT50
Plus_circle
1995
DacMagic (pierwsza wersja)
Plus_circle
2003
Seria Azur
Plus_circle
2006
Audiofilska seria 840
Plus_circle
2008
DacMagic
Plus_circle
2010
Kolumny Minx
Plus_circle
2011
Stream Magic
Plus_circle
2013
Kolumny Aero i Aeromax
Plus_circle
2013
Głośniki bezprzewodowe
Plus_circle
2015
Seria CX
Plus_circle
2018
Edge Series
Plus_circle
2019
Alva TT
Plus_circle
2019
CX Series 2
Plus_circle
2019
Melomania 1
Plus_circle
2021
Evo
Plus_circle
x
-Wielki brytyjski dźwięk

GDZIE SIĘ TO WSZYSTKO ZACZĘŁO 

W latach 60-tych XX wieku jednocześnie wydarzyły się trzy rzeczy: brytyjskie zespoły zaczęły odnosić sukcesy na całym świecie, w brytyjskich studiach nagraniowych wykorzystywano najnowsze rozwiązania i technologie a niewielka grupka brytyjskich producentów zaczęła wytwarzać najlepszy sprzęt do odtwarzania muzyki. Wielka Brytania zyskała światowy rozgłos dzięki tym wszystkim trzem obszarom działalności, ale to studia nagraniowe i producenci sprzętu audio zajmowali się opracowywaniem systemów, które umożliwiały wierne zarejestrowanie muzyki, a następnie jej odtworzenie w możliwie naturalny sposób. Z biegiem czasu efekty ich pracy zyskały uznanie także za ich konkretny charakter soniczny określany mianem „brytyjskiego dźwięku”.

Neon great british sound logo
Wielki brytyjski dźwięk
-Kim jesteśmy

ZESPÓŁ

Oto zespół pracowników Cambridge Audio. Na każdym zdjęciu możecie zobaczyć nasz ulubiony moment naszego ulubionego utworu. Ponieważ przede wszystkim wszyscy jesteśmy miłośnikami muzyki, muzykami i częstymi uczestnikami koncertów. To właśnie nasza pasja do muzyki sprawia, że robimy wszystko, co w naszej mocy by nasze produkty grały nasze ulubione momenty naszych ulubionych utworów dokładnie tak, jak tego oczekujemy, jak brzmieć powinny Wszystko, co robimy jest napędzane naszą miłością do muzyki. Głęboko wierzymy, że najlepsze efekty udaje się uzyskać gdy produkty do odtwarzania muzyki są budowane przez jej prawdziwych miłośników

Anca Rolan
SE1 Headphones

DAWANIE

Zawsze wspieramy naszych kolegów i koleżanki gdy organizują, czy sponsorują biegi, czy wyścigi, a jako firma także organizujemy zbiórki pieniędzy na szczytne cele. Przykładem może być kampania ze słuchawkami SE1, w czasie której klienci mogli zakupić nasze unikalne słuchawki douszne płacąc za nie dowolną cenę, a całość pieniędzy uzyskanych w ten sposób trafiła do wspaniałej organizacji charytatywnej wspierającej młodych muzyków, Youth Music.

Members of Youth Music
-Nagrody

NAGRADZANA JAKOŚĆ

Jest nam naprawdę przyjemnie gdy inni doceniają doskonałość naszych produktów. Jesteśmy ogromnie dumni z wielu fantastycznych recenzji i nagród przyznanych naszym produktom.

Collection of awards Cambridge Audio CXN Network Streamer

NASZ FIRMOWA KULTURA

Ten dokument początkowo miał być jedynie krótką prezentacją, ale z czasem znacząco się rozrósł. Nie jest firmowym podręcznikiem, ale raczej wprowadzeniem do Audio Partnership i Cambridge Audio

-Ochrona środowiska

ZAANGAŻOWANIE NA RZECZ ŚRODOWISKA

Bardzo poważnie traktujemy nasze zaangażowanie na rzecz ochrony środowiska, a co nawet ważniejsze, naszą odpowiedzialność za wszystkich ludzi zaangażowanych w produkcję i dystrybucję naszych produktów. Pracujemy tylko z takimi partnerami, którzy podzielają nasze zaangażowanie w ochronę środowiska. Obejmuje to w szczególności działanie zgodne lokalnym prawem i normami międzynarodowymi.

Minimalizujemy wpływ naszej działalności na środowisko, zachęcając do recyklingu i ponownego wykorzystania elementów stosowanych w naszych produktach oraz zmniejszając ilość śmieci wysyłanych do miejsc składowania odpadów. Przestaliśmy nawet drukować instrukcje obsługi i podręczniki serwisowe, aby zmniejszyć zużycie papieru! Z jednej strony staramy się zapewnić naszym klientom wiele lat bezawaryjnego użytkowania naszych produktów, z drugiej poczuwamy się do obowiązku by zachęcać ich do recyklingu starych produktów w celu zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko.

A circuit board being worked on
-Kariera

PRACUJ Z NAMI

Wierzymy, że wielką firmę mogą stworzyć jedynie wyjątkowi, najlepsi ludzie. Zatrudniając nowych pracowników zwracamy szczególną uwagę na ich postawę i dopasowanie kulturowe. Jeśli więc kochasz muzykę, interesujesz się hifi i powiązanymi technologiami i podoba Ci się jedno z zamieszczonych poniżej ogłoszeń skontaktuj się z nami.

Cambridge Audio staff in the office