Apple Airplay

Format streamingu stworzony przez Apple

Apple Airplay

Bezprzewodowe przesyłanie dźwięku

AirPlay to rozwiązanie, które umożliwia streamowanie muzyki z iPadów, iPhonów, Maców i komputerów z systemem Windows, na których zainstalowano iTunes do głośników takich jak nasze: Air100 i 200, a także odtwarzaczy sieciowych, takich jak: 851N i CXN. AirPlay został zintegrowany z iTunes i iOSem, oferując łatwe odtwarzanie dowolnych plików z iTunes lub urządzenia z systemem iOS bez potrzeby jakiejkolwiek dodatkowej konfiguracji. Dzięki AirPlay przesłanie muzyki z przenośnego urządzenia do głośnika, czy streamera, jest bajecznie proste.

Jakie są zalety AIRPLAY?

AirPlay został stworzony z myślą o łatwości użytkowania. Głośniki i urządzenia są automatycznie rozpoznawane w domowej sieci. Wystarczy przejechać palcem po ekranie w Control Center w urządzeniu z systemem iOS i dotknąć ikonę AirPlay, by dane urządzenie zostało wyświetlone jako gotowe do odtwarzania muzyki. Wiele różnych aplikacji współpracuje z AirPlay, co oznacza, że z jednej strony odtwarzanie muzyki w wysokiej jakości za pośrednictwem urządzeń Cambridge Audio jest bardzo proste, a z drugiej do sterowania odtwarzaniem możesz używać wybranej aplikacji.

Jeśli używasz AirPlay z iTunes możesz nawet wskazać kilka urządzeń do jednoczesnego odtwarzania danej muzyki (acz bez ich synchronizacji). Urządzenia z AirPlay oferują opcję w ustawieniach, dzięki której urządzenia pracujące pod kontrolą iOS oraz komputery Mac z systemem OS X mogą automatycznie wykrywać nowe głośniki i dodawać je do istniejącej sieci bezprzewodowej.

Wbudowaliśmy obsługę AirPlay do naszych najnowszych produktów, dzięki czemu użytkownicy urządzeń z iOS i iTunes mogą łatwo streamować muzykę uzyskując brzmienie wysokiej klasy zapewniane przez kompatybilne modele Cambridge Audio.