MINX

Ultrakompaktowe głośniki

Seria Minx na nowo definiuje możliwości niewielkich głośników. Każdy model charakteryzuje się niewielkimi wymiarami, ale dostarczany przez nie dźwięk dorównuje temu, co proponują sporo większe, tradycyjne kolumny.

Seria Minx składa się z 4 modeli: dwóch satelitów, Min 12 i Min 22 oraz dwóch subwooferów, X201 i X301. Wszystkie modele doskonale ze sobą współpracują więc możesz wybrać dowolne zestawienie, np. w układzie 2.1 bądź 5.1, które najlepiej będzie pasować do Twojego pokoju.

Black Minx range of speakers and subwoofer, light blue background
close-up image of white minx min 22 speaker, 45 degree angle

Głośniki Satelitarne

W serii Minx występują dwa satelity. Mniejszy, wyposażony w pojedynczy przetwornik Min 12, oraz 2-głośnikowy Min 22. Oba korzystają z przetworników BMR®, które zapewniają szeroką dyspersję dźwięku, ale Min 22 korzysta dodatkowo z dedykowanego przetwornika niskotonowego. Dzięki niemu gra potężniej i z lepszą kontrolą.

Woman on green sofa, holding a drink and watching tv, black minx min 22 speakers on floor stands in distance

BMR® Speaker Technology

Unlike traditional pistonic or flat panel speakers, BMRs® drivers combine vertical and horizontal dispersion using Horizontal Vibration Modes. This means BMRs® can deliver a much wider sound stage and a truly room-filling performance.

Man holding black floorstand showing the back of black minx min 22 speaker, woman in background

Zawsze w Słodkim Miejscu

Sterowniki BMR oferują dyspersję 180° dzięki czemu ich ustawienie w pokoju jest dość łatwe, bo w niemal każdym brzmią znakomicie. Oznacza to, że w ich przypadku słuchacz nie jest ograniczony jedynie do niewielkiego sweet spotu, ponieważ potrafią one wypełnić dźwiękiem całe pomieszczenie niezależnie od jego wielkości i kształtu.

Potrafią doskonale odtwarzać tony średnie, dzięki czemu doskonale integrują się z subwooferami, w przeciwieństwie do większości małych satelitów. Więcej informacji o technologii BMR znajdziesz TU.

two white minx min 12 speakers on table stands set-up on desk with iMac

Subwoofery

Uzupełnieniem dla satelitów są dwa modele subwooferów, z których każdy wyposażyliśmy w najnowocześniejsze rozwiązania umożliwiające uzyskanie niezwykłego basu pomimo niewielkich rozmiarów tych głośników. Zarówno 200W X201, jak i 300W X301 wyposażone są w woofery skierowane do przodu oraz membrany bierne ( Auxiliary Bass Radiators), a w efekcie potrafią , które współpracując dostarczają potężny, energetyczny bas.

Black minx X201 subwoofer, 45 degree side angle

Inteligentna Moc

Nasi programiści zaprojektowali zaawansowany procesor DSP (Digital Signal Processor) zapewniający kontrolę nad korekcją dźwięku i zakresem dynamicznym w czasie rzeczywistym. Dzięki niemu X201 ma wyższą moc i może grać głośniej niż kiedykolwiek.

Living room with green sofa, TV and 4 black Minx Min 22 speakers setup on floorstands

Innowacyjne Przetworniki

Oba subwoofery korzystają z innowacyjnego przetwornika oraz membrany biernej (ABR). Wykorzystanie obudowy zamkniętej zmusiłoby nas do użycia wzmacniacza o wyższej mocy, wentylowanej bas-refleksem do zwiększenia rozmiarów obudowy. Nasze rozwiązanie daj efekt w postaci mocnego, wydajnego subwoofera mieszczącego się w niewielkiej obudowie.

white minx min12 speaker attached to table stand

Kontrola Basu

Oba subwoofery wyposażone są w proste regulacje głośności i częstotliwości zwrotnicy, dzięki którym możesz je ustawić w dowolnym miejscu w pokoju i zestroić z każdym systemem. Funkcja 'auto-on' włącza subwoofer, gdy na wejściu zostanie wyryty sygnał. Dzięki temu nie musi on być włączony przez cały czas co pozwala na oszczędność energii.

Living room with couple on green sofa, TV and 4 black Minx Min 22 speakers setup on floorstands

Wysokiej Jakości Wykończenie

Minx is finished to the highest possible standards in stunning white or black high gloss lacquers, using paint application techniques mastered in the premium car industry. Easy to clean, hard to scratch – Minx will look as good as it sounds for many years to come.

Man sat at desk, evo 150 on the left, white minx min 12 speakers on table stands either side of him, white x201 subwoofer to the right

Akcesoria

Głośniki Minx mogą być zamontowane na wiele różnych sposobów. Mogą być ustawione na dowolnej powierzchni, zamontowane na podstawkach podłogowych bądź biurkowych, albo na obrotowych uchwytach ściennych. Zawsze znajdzie się sposób na instalację Minxów w Twoim domu.