Seria Minx

Ultrakompaktowe głośniki

Seria Minx na nowo definiuje możliwości niewielkich głośników. Każdy model charakteryzuje się niewielkimi wymiarami, ale dostarczany przez nie dźwięk dorównuje temu, co proponują sporo większe, tradycyjne kolumny.

Seria Minx składa się z 4 modeli: dwóch satelitów, Min 12 i Min 22 oraz dwóch subwooferów, X201 i X301. Wszystkie modele doskonale ze sobą współpracują więc możesz wybrać dowolne zestawienie, np. w układzie 2.1 bądź 5.1, które najlepiej będzie pasować do Twojego pokoju.

minx hero
minx ss1

Ultrakompaktowe głośniki

Głośniki Minx są wykończone w najwyższym standardzie oszałamiająco pięknym białym lub czarnym błyszczącym lakierem. Korzystamy z technik malowania opracowanych na potrzeby przemysłu samochodowego. Tak wykończoną powierzchnię łatwo się czyści, ale trudno jest zadrapać, dzięki czemu przez lata będę nie tylko świetnie grać, ale i wyglądać.

minx ss2

TECHNOLOGIA BMR®

W przeciwieństwie do tradycyjnych głośników z membranami tłokowymi bądź płaskich paneli, przetworniki BMR® łączą pionową i poziomą dyspersję dźwięku korzystając z rozwiązania o nazwie Horizontal Vibration Modes. Dzięki temu głośniki BMR® potrafią stworzyć znacznie szerszą scenę muzyczną i wypełnić cały pokój dźwiękiem.

minx
Głośniki Min 12 i Min 22

W serii Minx występują dwa satelity. Mniejszy, wyposażony w pojedynczy przetwornik Min 12, oraz 2-głośnikowy Min 22. Oba korzystają z przetworników BMR®, które zapewniają szeroką dyspersję dźwięku, ale Min 22 korzysta dodatkowo z dedykowanego przetwornika niskotonowego. Dzięki niemu gra potężniej i z lepszą kontrolą.

minx
BMR® speaker technology

Oferują dyspersję dźwięku w zakresie 180 stopni, dzięki czemu ich ustawienie w pokoju jest dość łatwe, bo w niemal każdym brzmią znakomicie. Oznacza to, że w ich przypadku słuchacz nie jest ograniczony jedynie do niewielkiego sweet spotu, ponieważ potrafią one wypełnić dźwiękiem całe pomieszczenie niezależnie od jego wielkości i kształtu.

Potrafią doskonale odtwarzać tony średnie, dzięki czemu doskonale integrują się z subwooferami, w przeciwieństwie do większości małych satelitów. Więcej informacji o technologii BMR znajdziesz TU.

minx
Subwoofery X201 i X301

Uzupełnieniem dla satelitów są dwa modele subwooferów, z których każdy wyposażyliśmy w najnowocześniejsze rozwiązania umożliwiające uzyskanie niezwykłego basu pomimo niewielkich rozmiarów tych głośników. Zarówno 200W X201, jak i 300W X301 wyposażone są w woofery skierowane do przodu oraz membrany bierne ( Auxiliary Bass Radiators), a w efekcie potrafią , które współpracując dostarczają potężny, energetyczny bas.

minx
INNOWACYJNE PRZETWORNIKI

Oba subwoofery korzystają z innowacyjnego przetwornika oraz membrany biernej (ABR). Wykorzystanie obudowy zamkniętej zmusiłoby nas do użycia wzmacniacza o wyższej mocy, wentylowanej bas-refleksem do zwiększenia rozmiarów obudowy. Nasze rozwiązanie daj efekt w postaci mocnego, wydajnego subwoofera mieszczącego się w niewielkiej obudowie.

minx
KONTROLA BASU

Oba subwoofery wyposażone są w proste regulacje głośności i częstotliwości zwrotnicy, dzięki którym możesz je ustawić w dowolnym miejscu w pokoju i zestroić z każdym systemem. Funkcja 'auto-on' włącza subwoofer, gdy na wejściu zostanie wyryty sygnał. Dzięki temu nie musi on być włączony przez cały czas co pozwala na oszczędność energii.

minx
INTELIGENTNA MOC

Nasi programiści zaprojektowali zaawansowany procesor DSP (Digital Signal Processor) zapewniający kontrolę nad korekcją dźwięku i zakresem dynamicznym w czasie rzeczywistym. Dzięki niemu X201 ma wyższą moc i może grać głośniej niż kiedykolwiek.

minx
AKCESORIA MINX

Głośniki Minx mogą być zamontowane na wiele różnych sposobów. Mogą być ustawione na dowolnej powierzchni, zamontowane na podstawkach podłogowych bądź biurkowych, albo na obrotowych uchwytach ściennych. Zawsze znajdzie się sposób na instalację Minxów w Twoim domu.

minx