chevron_left Back to stories

ATF upsampling

Nasz unikalny algorytmu upsamplingu, ATF2 (Adaptive Time Filtering) został opracowany wraz z szwajcarską firmą Anagram Technologies.

Każdy sygnał audio, np., w rozdzielczości CD, czyli 16-bitów i 44.1kHz, jest upsamplowany do postaci 24-bitów i 384kHz z wykorzystaniem 32-bitowego procesora Analog Devices DSP. Wykorzystanie interpolacji o nazwie "Polynomial Curve Fitting Interpolation" sprawia, że dźwięk jest upsamplowany w dużo bardziej precyzyjny sposób niż w przypadku innych stosowanych metod upsamplingu. Dodatkowo unikalny system buforów danych audio niemal całkowicie eliminuje zjawisko jittera. To kluczowy element ponieważ jitter występuje w większości cyfrowych urządzeń audio znacząco degradując jakość brzmienia, sprawiając, że muzyka pozbawiona jest życia, że brzmi płasko.

W przypadku wszystkich produktów korzystających z upsamplingu ATF każdy sygnał cyfrowy, z każdego wejścia, także bezprzewodowych, przechodzi upsamplingu i redukcji jittera. Zarówno niskiej jakości pliki mp3, sygnał z internetowego radia, jak i wysokiej jakości pliki WAV czy FLAC – wszystkie są traktowane dokładnie tak samo by osiągnąć podobny, pełny, detaliczny dźwięk.