chevron_left Back to stories

Przetworniki BMR

Technologia BMR® oferuje wiele wyjątkowych zalet w zakresie reprodukcji dźwięku. Wytwarzane w technologii BMR®głośniki to jednostki pełno-pasmowe, które zachowują się podobnie do punktowych źródeł dźwięku, w których pojedyncza membrana odtwarza całe pasmo przenoszenia, co pozwala uniknąć problemów związanych ze stosowaniem zwrotnic i różnych materiałów odpowiedzialnych za odtwarzanie różnych części pasma.

W przeciwieństwie do tradycyjnych głośników z membranami tłokowymi, bądź płaskich paneli, przetworniki BMRs® łączą ponową i poziomą dyspersję dźwięku korzystając z rozwiązania o nazwie Horizontal Vibration Modes. Dzięki temu głośniki BMRs® potrafią stworzyć znacznie szerszą scenę muzyczną i wypełnić cały pokój dźwiękiem.

BMR®to głośnik modalny wykorzystujący płaską membranę, w której pewna ograniczona liczba rezonansów wykorzystywanych jest do odtwarzania średnich i wysokich częstotliwości. Głośnik z taką membraną jest zbudowany podobnie jak tradycyjne, jest tu więc cewka, zawieszenie, czy kosz, dzięki którym także i w zakresie basu potrafi zejść on naprawdę nisko.

Najważniejsze zalety głośników BMR® to:

  • • Potrafią doskonale odtwarzać tony średnie dzięki czemu doskonale integrują się z subwooferami, a przeciwieństwie do większości małych satelitów
  • • Oferują dyspersję dźwięku w zakresie 180 stopni dzięki czemu ich ustawienie w pokoju jest dość łatwe, bo w niemal każdym brzmią znakomicie. Oznacza to, że w ich przypadku słuchacz nie jest ograniczony jedynie do niewielkiego sweet spotu, ponieważ potrafią one wypełnić dźwiękiem całe pomieszczenie – to doskonałe rozwiązanie do każdego pokoju niezależnie od jego kształtu, a także do barów i kawiarni.
  • Ich zastosowanie w głośnikach Aero czy Aeromax eliminuje tradycyjne problemy związane ze zwrotnicami, ponieważ przy zastosowaniu przetworników BMR punkt podziału zwrotnicy możemy ustawić bardzo nisko, nawet na 250Hz. Dzięki temu nasze kolumny z serii Aero i Aeromax mogą wykorzystywać dedykowane przetworniki niskotonowe zamiast nisko- średniotonowych, a co za tym idzie oferować niższy, mocniejszy bas.